Technologia IVA

Kamery Tiandy

IVA (Intelligent Video Analysis)

System inteligentnej analizy obrazu kamer Tiandy

Kamery Tiandy zostały wyposażone w nowoczesne rozwiązania technologiczne umożliwiające inteligentne przetwarzanie rejestrowanego obrazu w czasie rzeczywistym. Technologia IVA daje więcej możliwości. Oprócz standardowych funkcji takich jak: detekcja ruchu, wykrywanie zasłonięcia obiektywu, czy utraty sygnału, kamery Tiandy pozwalają na efektywniejszy monitoring. Osiągane są lepsze rezultaty zarówno w zakresie bezpieczeństwa jak i optymalnego wykorzystania dostępnych zasobów sprzętowych i infrastrukturalnych.

ROI

ROI (Region Of Interest)

Oszczędzanie miejsca na dysku twardym

Funkcja pozwala ustawić do 4 głównych obszarów zainteresowania, które nagrywane są w wyższej jakości. Każdy zaznaczony region nagrywany jest strumieniem głównym kamery. Regiony mniej ważne nagrywane są w niższej jakości strumienia dodatkowego. Dzięki temu rozwiązaniu oszczędzane jest miejsce na dysku twardym.

Linia, której przekroczenie wywołuje zdarzenie

Funkcja zliczania przekroczeń linii

Licznik klientów i kamera w jednym

Kamery Tiandy pozwalają zliczać zdarzenia wywoływane przekroczeniami linii wyznaczonej przez administratora kamery. Funkcja może być wykorzystywana do liczenia klientów odwiedzających sklep, samochodów wjeżdżających na parking itp. Dzięki temu nie trzeba kupować dodatkowych urządzeń służących do liczenia klientów.

Obszar strzeżony

Strefy strzeżone

Wkroczenie w określony obszar wywołuje alarm

Funkcja VCA pozwala użytkownikowi zdefiniować dowolny obszar widziany na obrazie kamery. Wykrycie ruchu w tym obszarze wywołuje alarm. Definiowanie obszaru realizowane jest za pomocą linii. Pozwala to bardzo dokładnie wyznaczyć chronioną strefę.

Tryb korytarza

Tryb „korytarza”

Efektywniejszy monitoring korytarzy, ulic, tuneli i mostów

Nowoczesne kamery IP wysokiej rozdzielczości generują szeroki obraz panoramiczny w układzie poziomym, który sprawdza się w monitoringu rozległych obszarów. Jednak w niektórych sytuacjach (monitoring korytarzy, ulic, tuneli itp.) lepiej zastosować położenie pionowe. Wystarczy obrócić kamerę o 90 stopni oraz włączyć funkcję „korytarza”. Spowoduje to dostosowanie ustawień kamery do jej nowego położenia.

Korekcja mgły

Funkcja korekcji mgły

Ostrzejszy obraz we mgle

Kamery Tiandy wyposażone są w oprogramowanie umożliwiające wykonanie procesu optycznej i cyfrowej poprawy widoczności we mgle.

Niwelowanie rozmycia

Cyfrowa stabilizacja obrazu

Niwelowanie rozmycia obrazu szybko poruszających się obiektów

Kompensacja drgań obrazu powstającego w wyniku szybko poruszających się obiektów odbywa się poprzez dynamiczną redukcję jego jakości. Balans między jakością obrazu, a powstałymi drganiami obrazu pozwala uniknąć rozmycia.

Ostrość w dzień i w nocy

Funkcja stabilnej ostrości w dzień i w nocy

Wyraźny obraz przez całą dobę

Wysokiej jakości czujnik umożliwia kamerze dopasowanie skupienia ostrości w porze nocnej do ustawień zdefiniowanych w dzień. Dzięki temu obraz jest wyraźny w każdym oświetleniu.

onvif

Onvif

Kompatybilność z urządzeniami innych marek

Ustandaryzowana komunikacja zapewniająca zgodność z urządzeniami sieciowymi stosowanymi w systemach monitoringu wizyjnego.

TVS 4000V

Zabezpieczenie przeciwprzepięciowe

Ochrona przeciwprzepięciowa stanowi zabezpieczenie kamery przed szkodliwymi skutkami wyładowań atmosferycznych oraz przepięć powstających wewnątrz instalacji.

Wiele definiowanych profili ustawień

Szybkie dopasowanie do zmian

Kamera umożliwia zdefiniowanie wielu profili, które pozwalają na szybką zmianę parametrów rejestracji obrazu.

Rozwiązania technologiczne dla rejestratorów

Efektywniejszy monitoring

Smart Recording (inteligentne nagrywanie), to zespół funkcji, których głównym zadaniem jest optymalizowanie procesu cyfrowej rejestracji obrazu poprzez dynamiczne dostosowywanie parametrów rejestratora do zmieniających się warunków oraz zaistniałych zdarzeń.
Dowiedz się więcej

Kamery PTZ