TC-NC44M – Kamera kopułowa motozoom 2.8-12 mm

TC-NC44M – Kamera kopułowa motozoom 2.8-12 mm

Pliki do pobrania

Karta katalogowa Deklaracja zgodności Instrukcja instalacji

Charakterystyka

Parametry techniczne

System skanowania Progressive scane
Przetwornik 1/3" 4MP OV4689 CMOS
Ilość pikseli 2560(H)x1440(V)
Wyjście video kompozytowe BNC CVBS
Czułość Kolor: 0.05 Lux/(F1.4, wł. AGC), B/W: 0.01Lux/(F1.4, wł. AGC); 0 Lux wł. IR
Stosunek S/N > 50 dB (wył. AGC)
Balans Bieli (ATW) automatyczny/ręczny
Funkcje podstawowe Obiektyw Motozoom 2,8-12 mm F1.4
Kompensacja tła wł./wył. (BLC/HLC))
Funkcja poszerzonej dynamiki (WDR) wł./wył. 100dB
Migawka Auto, Ręczna (1 s-1/100000 s), zabezpieczenie przed migotaniem
Kontrola wzmocnienia (AGC) wł./wył.
Redukcja szumów (NR) 3D wł./wył.
Funkcje dodatkowe OSD Nazwa kanału, czas, logo, 5 x dowolny tekst
Detekcja ruchu wł./wył.
Strefy prywatności wł./wył. (4 strefy)
Odbicie lustrzane wł./wył.
Wyostrzenie wł./wył.
Funkcja dzień/noc Mechaniczny filtr IR (ICR)
Promiennik podczerwieni (IR) Do 30 m
Wejście/wyjście Alarmowe Tak, 2/1
Wejście / wyjście audio Tak, 1/1
Funkcje video Kompresja H.265/H.264/MJPEG
Rozdzielczość 1440p (2560x1440) /1080p (1920x1080) / 720p (1280x720) D1 (704x576) / CIF (352x288)
Prędkość transmisji strumienia głównego 1440P: (2560x1440)(25/30fps) 1080P: (1920x1080)(25/30fps) 720P: (1280x720)(1~25/30fps)
Prędkość transmisji strumienia dodatkowego D1/CIF(1~25/30fps)
Przepływność H.265/H.264: 64 K~8 Mbps
Funkcje sieci Podłączenie sieci RJ-45 (10/100Base-T)
Protokoły TCP/IP/ICMP/HTTP/HTTPS/FTP/DHCP/DNS/DDNS/RTP/RTSP/RTCP/PPPoE/NTP/UPnP/SMTP/SNMP/IGMP/802.1X/QoS/IPv6
ONVIF Onvif Profil S
Użytkownicy mobilni iOS, Android
Użytkownicy Maks. 4 zalogowanych
Współczynnik ochrony IP66
Zasilanie DC 12V±10% / PoE (802.3af)
Gniazdo pamięci MicroSD do 128GB
Zabezpieczenie przepięciowe 6000TVS / 2000V
Pobór mocy Maks. 8,5 W
Temperatura pracy -30°C ~ 60°C
Waga 1300g
Wymiary 150x150x120 mm

Funkcje Inteligentnej Analizy Obrazu (IVA)

Wkroczenie w obszar
Funkcja VCA pozwala użytkownikowi zdefiniować dowolny obszar widziany na obrazie kamery. Wykrycie ruchu w tym obszarze wywołuje alarm. Definiowanie obszaru realizowane jest za pomocą linii. Pozwala to bardzo dokładnie wyznaczyć chronioną strefę.
Przekroczenie linii
Na obrazie z kamery należy narysować wirtualną linię. Może to być wierzchołek ogrodzenia lub płaszczyzna bramy. Przekroczenie takiej linii spowoduje wywołanie zdarzenia alarmowego, którym może być wysłanie e-maila ze zdjęciem. W tym samym momencie rejestrator rozpocznie nagrywanie obiektu, który naruszył linię.
Przekroczenie podwójnej linii
Funkcja działa analogicznie do przekroczenia pojedynczej linii, z tym, że na obrazie rysujemy dwa niezależne odcinki. Dopiero przekroczenie ich obydwu aktywuje procedurę alarmową.
Automatyczne wykrywanie pozostawionych obiektów
Dzięki tej funkcji możliwe jest szybkie dostrzeżenie podejrzanych rzeczy, które pozostają w bezruchu przez dłuższy czas. Funkcja ta znajduje zastosowanie m.in. na lotniskach, dworcach lub centrach handlowych, gdzie wykorzystywana jest do rozpoznawania pozostawionego bagażu.
Automatyczne wykrywanie zniknięcia obiektu
Funkcja wykorzystywana jest do alarmowania o zmianach pozycji obiektów, które przez dłuższy czas pozostają w jednym miejscu np. eksponatów, samochodów na parkingu oraz wielu innych. Rozwiązanie to umożliwia oberwatorowi szybkie wychwycenie zniknięcia dowolnego obiektu znajdującego się nawet wśród wielu innych obiektów. Sygnalizuje alarm w przypadku zaistnienia kradzieży.
Wykrywanie podejrzanych zachowań
Włączenie funkcji powoduje, że algorytmy kamery rozpoznają nietypowe poruszanie się obiektów. Analizują one ścieżkę poruszania się obiektu i jeśli odbiega ona od przyjętej normy włączają alarm. Funkcja pozwala m.in. wykrywać zdezorientowane osoby poruszające się w podejrzany sposób.
Wykrywanie biegu
W wielu miejscach bieg może być aktywnością niepożądaną. Złodziej może uciekać w centrum handlowym po skradzeniu towaru, przestępca w parku po wyrwaniu kobiecie torebki czy więzień podczas ucieczki z zakładu karnego. Po zaznaczeniu interesującego nas obszaru kamera wyzwoli alarm po wykryciu szybko poruszającego się obiektu.
Wykrywanie opuszczenia stanowiska pracy
Są zawody, w których pracownik musi być na stanowisku pracy, aby zachowane było bezpieczeństwo. Jest to na przykład dróżnik, który musi na czas zamknąć zapory przed przejeżdżającym pociągiem. Po odpowiedniej konfiguracji kamery Tiandy mogą wykrywać czy w określonym obszarze przebywają osoby na stanowisku pracy. Po wykryciu opuszczenia stanowiska pracy zostanie podjęta wybrana akcja.
Wykrywanie zaburzeń wideo
Niekiedy dochodzi do awarii obiektywu w kamerze. Może to doprowadzić do sytuacji, że obraz stanie się nieczytelny. Możemy być też świadkiem sabotażu, kiedy ktoś z użyciem siły zmieni pole widzenia kamera obracając ją. Kamery Tiandy są w stanie wykryć sytuacje tego typu i podjąć ustalone działanie.
Wykrywanie zaburzeń dźwięku
Nagły wzrost głośności w danym miejscu może być związany z wystąpieniem niebezpieczeństwa. Może to być na przykład krzyk ludzi, wystrzały lub wybuch. W kamerze Tiandy można ustalić referencyjny poziom dźwięku, po którego przekroczeniu zostanie wykonana ustalona akcja.

Funkcje podstawowe

WDR
Wide dynamic range (WDR) jest systemem obrazowania, dzięki któremu możliwe jest nagranie większej (niż w kamerze bez WDR) liczby szczegółów obserwowanej sceny, od miejsc zaciemnionych po bardzo naświetlone.
ROI
Region Of Interest (regiony zainteresowania), pozwala na ustawienie kluczowych regionów którymi zainteresowany jest użytkownik. Możliwe jest ustawienie głównego strumienia w wybranym obszarze oraz strumienia dodatkowego poza tym obszarem. Pozwala to zaoszczędzić więcej miejsca na dysku twardym.
Korekcja mgły
Kamery Tiandy wyposażone są w oprogramowanie umożliwiające wykonanie procesu optycznej i cyfrowej poprawy widoczności we mgle.
Kodowanie obrazu H.265
Kodek H.265 oferuje dwukrotnie lepszą kompresję niż dotychczas stosowany H.264 i obsługuje rozdzielczości do 7680 na 4320 pikseli. Dwa razy mniejszy rozmiar pliku oznacza dwa razy krótszy czas pobierania nagrań z rejestratora, dwa razy mniejsze zapotrzebowanie na przepustowość łącza czy dwa razy mniej na przechowywanie materiału wideo. Oznacza to, iż ta sama pojemność dysków twardych wystarczy na dwa razy dłuższy okres rejestracji obrazu.
Tryb korytarza
Nowoczesne kamery IP wysokiej rozdzielczości generują szeroki obraz panoramiczny w układzie poziomym, który sprawdza się w monitoringu rozległych obszarów. Jednak w niektórych sytuacjach (monitoring korytarzy, ulic, tuneli itp.) lepiej zastosować położenie pionowe. Wystarczy obrócić kamerę o 90 stopni oraz włączyć funkcję „korytarza”. Spowoduje to dostosowanie ustawień kamery do jej nowego położenia.
Potrójny strumień wideo
Kamera potrafi na eksportować 3 różne rodzaje strumieni wideo w jednym czasie. Jednocześnie w strumieniu głównym emituje obraz w pełnej rozdzielczości dla podglądu i w celu przechowywania. W strumieniu dodatkowym o niższej rozdzielczości emitowany jest obraz dla podglądu zdalnego. Trzeci strumień przeznaczony jest dla urządzeń mobilnych.
Power over Ethernet
Kamera może być zasilana przez kabel UTP. Oznacza to, że nie potrzebne jest dodatkowe zasilanie.

Wszystkie zamieszczone materiały są chronione prawami autorskimi. Kopiowanie bez zdgody własciciela jest zabronione.